Gigabit Ethernet switch Fiber Optiske Media Converter-Single-Mode-16 RJ45 2 SC fiber-Port 10/100/1000M


Tags: cisco switch, headset yealink, FIBER, skifte fibra industrielle, fiber switch, 10gb ethernet-switch, apc-stik, fxo gateway, hvid ethernet-switch, d-link.

kr346.80 kr365.06
  • På lager
  • p537



  • Strømforsyning: DC12V 2A AC100V-240V(50-60HZ)
  • Model-Nummer: JYD-0116
  • Stik Type: SC/APC
  • Kompatibel: Huawei
  • Skifte Type: Gigabit Switch
  • Fiber Type: Single Mode
  • Mærke: tapirapeco
  • Ethernet-Port: 16 RJ45 port 10/100/1000M
  • Fbier Port: 2 fiber port 1,25 G
  • Oprindelse: KN(Oprindelse)
  • Item Længde: 1m
  • Produkt navn: fiber switch
  • Bølgelængde: 1310/1550nm
  • Kommunikation tilstand: Fuld-Duplex&Half-Duplex

bemærk venligst: 1.Standard med 1 STK 1310nm En side Fiber modul og 1STK 1550nm B Side

Gigabit Ethernet Switch 1G16E Serie Fiber Switch Gigabit 1G16E er en Ethernet Fiber Switch, der er specielt konstrueret til overvågning af netværk.Det har 16 10/100Mbps Ethernet-porte og 1 1.25 Gbps fibre havne.Det vedtager REALTEK chips for at sikre et lavt strømforbrug og høj stabilitet.Det udvider transmission afstand af et netværk fra 100 m til 120 km via kobberkabler.Det kan forlænge transmission afstand; der er også mange andre fordele, såsom isolering, beskyttelse, gode data sikkerhed, arbejder stabilitet og nem vedligeholdelse.Vigtigste Funktioner: 1.Støtte kontakten mellem 10/100/1000Base-TX og 1000Base-SX/LX 2.1*1.25 Gbps fuld-duplex fiber porte og 16*100M Ethernet-porte med auto-forhandling funktion 3.Støtte 1000M hastighed, MDI/MDIX og half/full-duplex med auto-forhandling funktion 4.Hver port har den komplette LED-Indikator 5.Støtte single mode enkelt fiber,single, dual-mode fiber ,multi-mode dual fiber og SFP-slot 6.Støtte IEEE802.1d Spanning Tree-7.Støtte high performance QoS-funktion på hver port 8.Støtte 5V spænding input-9.Understøtter IEEE 802.3 x flow kontrol-og back pressure control 10.Kræver ingen konfiguration, og vil straks fungere, så snart du tænder for den 11.Lavt strømforbrug chip med køleplade bygget i at sikre mangeårige effektiv drift

Specifikationer:

Standarder

JEG EEE802.3 10Base-T

IEEE802.3u 100Base-TX/FX

IEEE802.3z 1000Base-SX/LX

IEEE802.3x Flow-kontrol

IEEE802.1p QoS

IEEE802.1d Spanning Tree

Ethernet-Port

Stik: RJ45

Data Hastighed: 10/100 /1000 M

Distance: 100m

UTP Type: UTP-5E eller højere niveau

Fiber-Port

Stik: SC/FC/ST/SFP slot

Data Rate: 155 eller 1.25 Gbps

Optisk Bølgelængde: 850nm/1310nm/1490nm/1550nm

Afstand: 550 m~120km

Resultater

Behandling Type: Store og Frem

MAC Table Størrelse: 4K/6K/ 8K

Buffer Space: 500kbs/ 1Mbit /2Mbit

Jumbo Pakke: 1518 bytes

Tilbage båndbredde: 3,8 G/ 5.6 G /7,2 G

Forsinkelse: & lt; 150µs

Magt

Magt-type: ekstern strømforsyning

Input Spænding: AC100V~240V 50/60Hz

Stik: DC Stik

Arbejder Spænding: 5V

Strømforbrug: 2.2 W~3.5 W

Transmissin Afstand

Twisted Pair: 100m (CAT5e, CAT6 kabler)

Multi-mode: 2 km

Single-mode: 3/ 20/40/60/80/100km

MTBF

100, 000 timer

Garanti

1 år

Miljø

Opbevaringstemperatur: -40~70℃

Driftstemperatur: -10~55℃

Relativ Luftfugtighed: 5-90% ( ikke-kondenserende)

Mekaniske Konstruktioner

Dimension: 215×107×26mm

Vægt: 0.15

PCB hovedbestyrelsen

OEM&ODM

Støttende


Pupus Duasatu
2020-09-04
5/5
Great! Great switch for the money. Good speed good connectors good design, just great. Fast delivery. Love it!!!
Regi Coxinha
2020-09-22
5/5
Everything works fine, it works fine, but unfortunately did not configure fiber because it violates the network topology I advise you to return part of the money for the order through the cache site (for example, this: https://bonuspark . En/?ref = 35705 after the point remove the space) from any purchase on AliExpress and not only!. You need to register on the link (all free of charge), before each purchase go to AliExpress via this site, and buy as usual. Part of the money from paying the order will return to your account. Just try, and then decide for yourself.

Skriv en anmeldelse

Relaterede varer